Wielkie Badanie Beko – wyniki konkursu

Na początku 2017 roku marka Beko przeprowadziła badanie opinii dotyczące domowych obowiązków Polaków – jak dużo czasu poświęcają na czynności dnia codziennego, jak angażują się w wykonywane działania w domu. Czy mają własne, sprawdzone sposoby na ułatwienie sobie wykonywania domowych obowiązków? Odpowiedź na to pytanie mogło zagwarantować wygranie sprzętów AGD wyposażonych w nowoczesne technologie. Kim są Ci szczęśliwcy? Poniżej prezentujemy zwycięskie odpowiedzi.

 

Pierwszą Nagrodę otrzymuje Pani Renata Dusza, która podzieliła się z nami swoimi dziesięcioma najważniejszymi radami, które mogą przydać się każdego dnia.

  1. Rolką do czyszczenia ubrań szybko można posprzątać kanapę z sierści zwierząt czy okruchów.
  2. Do mycia podłogowych płytek z połyskiem, do detergentu dodaję niewielką ilość nabłyszczacza do zmywarek, wówczas podłoga pięknie błyszczy i nie ma smug ani mazajów (podobnie jest z myciem okien luster czy przeszklonych drzwi).
  3. Ściereczkę, którą wycieram kurze zwilżam płynem do płukania tkanin, to powoduje, że kurz nie osiada zbyt szybko na wycieranych meblach.
  4. Aby w szafkach i szufladach z produktami spożywczymi nie zalęgły się mole, wszędzie tam rozkładam liście laurowe.
  5. Aby zdezynfekować materac łóżka, posypuję go dużą ilością sody oczyszczonej (2– 3 torebkami). Po 2–3 godzinach dokładnie odkurzam.
  6. Półki w lodówce odkażam octem winnym.
  7. Na blatach i drzwiczkach szafek często zostają nieestetyczne ślady palców. Usuwam je, przecierając powierzchnię surowym ziemniakiem.
  8. Przypalone żelazko czyszczę pastą do zębów.
  9. Aby szybko naładować telefon przełączam go na tryb samolotowy. Wyłączy to wszelkie zbędne usługi, które sprawią, że ładowanie przebiegnie szybciej.
  10. Ogień w kominku szybciej się rozpali, jeśli wcześniej posypie się drewno solą.

 

Druga Nagroda wędruje do Pani Anny Bednarskiej, która doświadczenie z sali laboratoryjnej przeniosła do codziennego życia:

Nie jestem sprzątania wielką miłośniczką
Ale będąc minimalistką i do tego chemiczką
Mam racjonalne powody
Czuć sympatię do octu i sody:
Przyznać trzeba, że dobraną tworzą parę
Uwolnią od pleśni prysznica kotarę,
Wyczyszczą kafelki, rozświetlą części armatury
Zapewnią higienę w toalecie i udrożnią rury
Wymiatają i solo i w duecie
Bo może nie wiecie,
Ale soda doskonale jak nic na świecie
Usuwa z lodówki zapachy jedzenia
Z garnków ślady przypalenia,
Tłuste plamy z dywanu i smrodek z psiego posłania
A najpiękniejsze jest w niej to, że jest ekologiczna i tania.

 

Jak w prosty sposób odnowić starą i zanieczyszczoną biżuterię? Na to pytanie odpowiedział Pan Wojciech Zalewski, stając się przy tym posiadaczem Trzeciej Nagrody.

Żeby złota biżuteria błyszczała i wyglądała jak nowa, to wkładam ją do zwykłej miski i zalewam wrzącą wodą. Dodaję odrobinę płynu do mycia naczyń i zostawiam na godzinę (od czas od czasu mieszam) biżuterię w wodzie. Taki zabieg jest niezwykle prosty, a efekt olśniewający.

Żeby wyczyścić srebrną biżuterię pomaga mi ketchup. Do miseczki wlewam ketchup i wcieram go w biżuterię szczoteczką do zębów. Później spłukuję ketchup ciepłą wodą i gotowe.

 

Małe nagrody AGD wędrują do:

Beata Ławniczak
Marek Cyniak
Marta Kołakowska
Paweł Borkowski
Krystyna Wasowska
Grzegorz Łacny
Grażyna Bobicz
Daniel Proszowski
Aneta Senda
Ewelina Walecka
Michalina Hanko
Anna Śmigielska
Sławek Jakubczyk
Maciej Zalewski
Patrycja Zasępa
Daria Woźniak
Joanna Pawlik – Marek
Barbara Jędrzejewska
Violetta Malinowska
Monika Warczak
Krystyna Adamczyk
Martyna Kokosińska
Marta Kucharczyk
Katarzyna Abram
Iwona Bachta
Monika Gonczar
Norbert Dziurzyński

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wprowadzając w swoje życie sprawdzone tipy i wykorzystując funkcje nowoczesnych sprzętów AGD możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, który warto przeznaczyć na wspólne chwile z rodziną, pasję, aktywność fizyczną czy po prostu zwykły, błogi odpoczynek.