Cały ten zgiełk! – czyli jak hałasują sprzęty domowe

Czy hałasy generowane przez sprzęty AGD są dla Polaków bardzo uciążliwe? Z ogólnopolskiej ankiety Beko wynika, że aż dla 47% Polaków ilość dźwięków generowana przez sprzęt AGD jest za wysoka. Jak bardzo hałasują nasze domowe sprzęty i czy można to zminimalizować?

Wycisz się

Wielu z nas kojarzy dom z bezpieczną przystanią, do której wracamy po ciężkim i pracowitym dniu. Czy wszyscy cieszą się w swoich czterech kątach ciszą i spokojem, czy może po włączeniu sprzętów domowych miejsce, które powinno być azylem, staje się udręką dla uszu? Jedynie 8% respondentów deklaruje, że ich sprzęty domowe wcale nie hałasują. Aż 17% badanych osób deklaruje, że hałasy zdecydowanie im przeszkadzają. Natomiast 38% respondentów wskazuje, że hałasy generowane przez AGD im raczej nie przeszkadzają.

Cały ten zgiełk! - czyli jak hałasują sprzęty domowe

Czy to przyzwyczajenie, czy może wyjątkowo trafiony dobór sprzętu AGD? Niektóre technologie i rozwiązania stosowane w produktach Beko pozwalają znacznie obniżyć poziom generowanego hałasu. Stosowany w zmywarkach i pralkach Beko silnik inwerterowy ProSmart to gwarancja cichej pracy. Jego zasada działania pozwala dostosować pracę do efektów, które chcemy w ramach danych programów osiągnąć – praca szybka i intensywna, ale również bardzo delikatna, gwarantująca skuteczność i oszczędność zarazem. Ponadto, dzięki takim programom jak Codzienny Szybki, cały proces prania zajmie zaledwie 28 minut. Pralki Beko są również wyposażone w specjalne przetłoczenia na bocznych ścianach, które usztywniają konstrukcję oraz tłumią drgania spowodowane pracą urządzenia. Dzięki temu pranie jest wyjątkowo ciche i mało uciążliwe nie tylko dla nas, ale też dla naszych sąsiadów.

Zapanuj nad hałasem

Hałas sprzętów AGD mniej przeszkadza mężczyznom. Hałas jest problemem dla 42% mężczyzn i 49% kobiet. Z problemem hałasu spotyka się jednak prawie połowa respondentów, więc warto pomyśleć o tym, w jaki sposób pozbyć się go z naszego domu. Jeśli w domu posiadacie kuchnię otwartą na salon, na pewno chcielibyście mieć zmywarkę, która w czasie pracy nie będzie burzyć Waszego spokoju. Podobnie jak w przypadku pralek, w zmywarkach Beko również stosowany jest silnik inwerterowy ProSmart. Jakie są jego zalety? Ogromna niezawodność, cichsza praca, komfort i spokój w domu oraz znacznie niższy pobór energii. W skrócie – silnik inwerterowy oznacza więcej oszczędności w domowym budżecie i więcej spokoju w domowym zaciszu.

Cały ten zgiełk! - czyli jak hałasują sprzęty domowe

Wiele hałasu o nic?

Najprostszym sposobem na redukcję nadmiernego hałasu jest po prostu wymiana starszego sprzętu na taki, który zapewnia pełny komfort. To dobra inwestycja, bo technologie, które wyciszają urządzenia, np. silniki inwerterowe, to nie tylko cicha praca, ale również energooszczędność, większa prędkość i odporność.

Wyniki podane w artykule opracowane są na podstawie badania opinii przeprowadzonego na stronie internetowej marki Beko www.smart.beko.pl – Wielkie Badanie Beko, 2017 r.